פיצויים בגין תאונה עם רכב

פיצויים בגין תאונה עם רכב – איך זה עובד?

תאונות דרכים קורות במחוזותינו בנסיבות שונות, בחלקן נגרם נזק ממשי למכוניות עצמן ואף נזקים גופנייםלמעורבים בהן. איך עובד נושא הפיצוי בגין תאונת דרכים עבור הפגיעה רכב ועבור נזקי הגוף של הנפגע?

פיצויים במסגרת תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים נחלקים לשני פרמטרים מרכזיים:

א.    בגין הנזק לרכב – בשלב הראשון תערך הערכת שמאי לנזקים אשר יבוצעו במוסך ובמקרה של "טוטאל לוס" (אבדן מוחלט) אזי יקבל הבעלים מחברת הביטוח פיצוי על סך שווי הרכב.

ב.     נזקים גופניים קשים לנפגע בתאונה - מחייבים פיצוי על נזקים בהווה שנגרמו לו ואף ייגרמו לו בעתיד. כאשר מדברים על נזקי הווה מתכוונים להפסד ימי עבודה, הוצאות על טיפולים, נסיעות וכו' כאשר הסכום שייקבע תלוי באחוזי הנכות שייקבעו לתובע, בשכרו ביום המקרה, בטיפולים ובעזרה שיהא עליו לקבל בעתיד. בנוסף לכל אלו, יתווסף פיצוי בשל כאב, סבל ועוגמת נפש. במרבית המקרים,הגורם "המפצה" את הנפגע היא חברת הביטוח של הרכב הפוגע.

פיצויים בגין תאונה עם רכב

לאילו פיצויים אנו זכאים?

פירוט הפיצויים כולל בין היתר בגין השתכרות מיום הפגיעה ועד יום הגשת התביעה, הוצאות נסיעה בכל מה שקשור לפגיעה כמו נסיעות לטיפולים רפואיים, הוצאות רפואיות בגין חוות דעת, ביקורים וטיפולים, תרופות וכו'. בנוסף, עזרת הזולת לנפגעים ההופכים למוגבלים ואשר אינם יכולים להסתדר בלעדיו, ובין היתר בהלבשה והנעלה, ניקיון וסדר, שמירה על ילדים וכיוצא בזה.הפיצוי לגבי העתיד כולל הפסד השתכרות בעתיד והדבר נקבע על ידי בית המשפט בהסתמך על אחוזי הנכות אשר יביא בחשבון הפסד ההשתכרות העתידית (בנוסף לזאת שבעבר) וכן פוטנציאל ההשתכרות העתידי הנמנע. כן, יחושבו הוצאות שונות עתידיות בכלל זה נסיעות והסעות, הוצאות רפואיות, בגין טיפולים, עזרת הזולת העתידית ומיני הוצאות אחרות. את הסכומים בגין כאב, סבל ועוגמת נפש יקבע בית המשפט על סמך הערכת כל מקרה לגופו, וכאן ייכנסו למשוואה: אחוזי הנכות, גיל הנפגע, נסיבות האירוע ופרמטרים אחרים נוספים.

עוד חשוב לדעת...

במקרה של תאונה עם נפגעים חשוב לצלם את זירת האירוע, לאתרמספר עדים ככל שניתן ולהמתין לבוא בוחני המשטרה. במקרה של פינוי לבית חולים אזי דו"ח המשטרה מהווה הכלי העיקרי לבדיקת הממצאים בשטח. במקרים של תאונות דרכים בהם הפוגע נמלט או שלא ברורות הנסיבות, הנפגעים זכאים לפיצוי אוטומטי הניתן על ידי "קרנית" שהינה קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. זהו תאגיד שהוקם על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

כך או כך, במרבית המקרים כדאי כבר בשלבים הראשונים להיוועץ עם
עורך דין המתמחה בתאונות רכב אשר ילווה את הנפגע ובני משפחתו, יספק עצות נכונות ויוביל את השלבים המרכזיים הנדרשים בתהליך. עו"ד מנוסה בתחום מכיר את אורחות חברות הביטוח ובתי המשפט ויכול לייצג היטב את התובע מחוץ לכותלי בית המשפט וגם בעת הגשת תביעה לסעד ממנו.

צריך מימון לרכב? צור קשר
       
✔ עד 200,000 ₪ באישור מהיר!
✔ ייעוץ חינם ללא התחייבות
✔ מימון לרכב יד שניה / חדש
✔ תנאים סופר אטרקטיביים
✔ בדיקת זכאות מהירה
✔ עד 100% מימון!

מימון לרכב יד שניהמימון לרכב יונדאי

       
✔ עד 200,000 ₪ באישור מהיר!
✔ ייעוץ חינם ללא התחייבות
✔ מימון לרכב יד שניה / חדש
✔ תנאים סופר אטרקטיביים
✔ בדיקת זכאות מהירה
✔ עד 100% מימון!